top of page

Behanderliste

Britt Oder, Meditalklinik danmark, Nørre Søgade 27 A, 1 tv, 1370 Kbh. K

tlf. 40262608, www.ve-vel.dk

Bonnie Sindholt, Nørre Søgade 27 A, 1. tv, 1370 Kbh. K

tlf. 21726464, bonniesindholt@gmail.com

Katrine Lindskov-Dahl, Freundsgade 14, 1775 Kbh. V

tlf. 26701118, lillehelsehus@gmail.com

Jens Melgaard, Rådmand Steins Alle 16 C, 2000 Frederiksberg

tlf. 38717293, melgaard44@hotmail.com

Metthe Christensen, Bogensegade 6-8, 2100 Købehavn Ø

tlf. 31608042, Metthe@feelgood.dk, www.feelgood.dk

Henrik Bendtsen, Amagerbrogade 14, 2300 Kbh. S

tlf. 61666585, mr.bendsen@gmail.com, www.Humanbody.dk

Nanne Sofia Bonnichsen, Italiensvej 14, 2300 København S

tlf. 32599835

 

Lisa Arneke, Lindehjørnet 8, 2605 Brøndby

tlf. 61102573, lisaarneke@yahoo.dk

 

Carola Natius, Rødager Alle 124, 2610 Rødovre

tlf. 29916177, carola@carolas.dk

 

Henrik Hesselholdt Kanalens Kvarter 166, 2620 Albertslund

tlf. 40261836, Henrik.bodyenergy@gmail.com, www.bodyenergi.dk

Henriette Arnt, Henriette´s Helseklinik,Ingemannsvej 7, 2630 Tåstrup

tlf. 40688979, arnt@teleadsl.dk

Susanne Dreyer Olsson, Boelslundevej 42, 2700 Brønshøj

tlf. 23818369, dreyer@bodycareness.dk

Suzanne Madelung, Grøndahls Parkvej 110, 2720 Vanløse

tlf. 38742000, suzanne.madelung@gmail.com

Karin Gøse, Snehvidevej 5, 2730 Herlev

tlf. 61702730, goese@mail.dk

Heidi Nyborg,Lidsøvej 27, 2730 Herlev

heidi@nyborg.mail.dk

Erik Bisgaard, Lindeengen 79, 2740 Skovlunde

tlf. 27942495 / 43737075, erik@erikbisgaard.dk

Vibeke Kloth, Jordbærvangen 58, 2765 Smørum

tlf. 2612 3440, v.kloth@mail.dk

Lene Hørlyck,Gadevangen 57, 2800 Lyngby

tlf. 2943 6919 www.lenehoerlyck.dk, lenehoerlyck@gmail.com

 

Helle Frid, Gammelmosevej 205, 2800 Lyngby

Helse og idrætsklinikken Gladsaxe, tlf. 44447353, info@hig.dk



 

Karin Køie, Gammelmosevej 205, 
2800 Lyngby

Helse og Idrætsklinikken Gladsaxe, tlf. 44447353, info@hig.dk



 

Line Rasmussen, 
Carlshøjvej 51,
 Butikstorvet
, 2800 Lyngby

tlf. 40922858, line.rasmussen@mail.dk



 

Anja Mai, Jansensvej 19 B,
 2820 Gentofte

tlf. 40319130, anja@helsehaender.dk



 

Patrizia Pastwa, Klinik Probodycare, 
Ordrupvej 74 A,
 2920 Charlottenlund

tlf. 60811709, 
kontakt@probodycare.dk



 

BetterBody v/ Jane Sandvik, Trørødvej 53, 2950 Vedbæk,

tlf. 24696041, 
info@betterbody.nu, 
www.betterbody.nu




 

Malene Nøhr, Chr. Rasmussens Vej 2,
 3000 Helsingør

tlf. 60274080, 
info@bodytreat.dk, 
www.teambodytreat.dk



 

Tanja Krogh Pedersen, Godthåbsvej 18, 3060 Espergærde

tlf. 31774216, quantc3@yahoo.dk

 

Tina Nørgaard,
Østergade 116,
 3200 Helsinge

tlf. 2946 6499, www.bomiso.name



 

Evelin Jensen, Borshøjvej 12, Ramløse, 3200 Helsinge

tlf. 4033 3931, evelin-jensen@mail.dk



 

Anette Bindslev, 
Østergade 67,
 3200 Helsinge

tlf. 26283070, 
anette_bindslev@hotmail.dk



 

Morten Jensen, Østergade 67, 3200 Helsinge

tlf 288 28 288, 
mental@sport.dk



 

Laser-Zonen v/Tine Lydeking, 
Rishave Park 5, Esrum, 
3230 Græsted



tlf. 20208012

 

Rikke Diemer-Harild,
Sandager 27,
 3250 Gilleleje

tlf. 51963288
, rikke@diemer-harild.dk



 

Rikke Pedersen, Gilleleje Fysioterapi, 
Fiskerbakken19, 3250 Gilleleje

sarahrikke44@hotmail.com



 

Zabrina-Ida Paustian, Fledvej 3, 3250 Gilleleje

tlf. 20400260,  zabrina-ida@privat.dk



 

Bitten Gubi Mørz, Bukketornvej 15, 
3300 Frederiksværk

tlf. 51896962,
bittengubi@mail.dk



 

Stine Klarskov
, Torvegade 11, 
3300 Frederiksværk

tlf. 24823875, stineklarskov@mail.dk



 

Berith Rostrup, Præstelodsvej 2, 3370 Melby

tlf. 22111543

 

Frede Munkholm,
 Hovmosevej 3, Gadevang, 3400 Hillerød

tlf. 48246880

 

Bitten Skov, 
Granbakken 38, 
3400 Hillerød

bitten.skov@gmail.com


 

Kirsten Torp, Dyrehaven 13, 3400 Hillerød

tlf. 50986434, zonetorp@youmail.dk

 

Peter Oldenborg, 
Birkerød Parkvej 26, 
3460 Birkerød

tlf. 21976006, Peter-Oldenborg@hotmail.com



 

Lene Hørlyck, 
Kastanievej 2,
 3480 Fredensborg

tlf. 2943 6919, 
www.lenehoerlyck.dk, 
lenehoerlyck@gmail.com


 

Karen Schimmell, 
Rønnevej 6, 
3480 Fredensborg

tlf. 26202844, karen@klinikhorus.dk

 

Ragni Narum, 
Kongensgade 31,
 3500 Slangerup

tlf. 50450797, ragninarum@hotmail.com



 

Karin Kobusch, Gl. Åvej 1, 3500 Værløse,

tlf. 2889306, kobusch@mail.tele.dk



 

Marianne Granau, Stormvang 5,
 3500 Værløse

tlf. 23339424, familiengranau@gmail.com



 

JUWO Fysioterapi og formidling v/Jesper Upul Westh Olsen, 
Højvangen 2, 3700 Rønne

tlf. 28710341, juwo.fysioterapi@gmail.com, www.juwo.dk

 

Jørgen Drasbek, 
Hallingebjergvej 4,
 4100 Ringsted

tlf. 22374777, 
drasbek@jystrup-net.dk



 

Ringsted Akupunktur 
v/Marlo Prasad, 
Næstvedvej 32, 
4100 Ringsted

tlf. 71993876, 
www.ringsted-akupunktur.dk



 

Lone Due jensen, 
Tybergvej 5,
 4160 Herlufmagle

tlf. 20746135, 
alm.beh@hotmail.com



 

Akupunkturklinikken i Køge, v/Henrik Andersen
, Skovmærkevej 3, 4600Køge

tlf. 25675371 / 60605663, hsa@akupunkturkoege.dk, www.akupunkturkoege.dk



 

Maj Brandstrup,  Akacievej 53 Fensmark, 4684 Holmegaard

tlf. 26156160 / 60514242, maj@majbrandstrup.dk

 

Tine Bertelsen, 
Fabriksvej 26, 4700 Næstved

Tlf. 23327476, kontakt@tineb-massage.dk, 
www.Tineb-massage.dk

 

Anne-Lise, 
ALH Bodymassage, 
H.C Lymbyevej 123,
 4700 Næstved

tlf. 61260212, 
anne-lise@schannong-hansen.dk



Fysiurgisk massage
 v/Jan Nielsen
, Højgårdsgade 2, Ø Toreby,


4800 Nykøbing Falster

tlf. 54850205, heilpraktiker@mail.dk




 

Karin List, 
Chr. Richardts Vej 14, 5230 Odense M

tlf. 25372998,
mail: kli@galnet.dk



 

Helle Kromann,
 Bullerup Svømmebad, 
Møllevangen 10 A, 
5320Agedrup

tlf 66108944, admin@bullerupsvommebad.dk



 

Anne Marie Lasthein Jensen
, Bullerup Svømmebad, 
Mølledammen 10A, 
5320 Agedrup

tlf. 66108944
, admin@bullerupsvommebad.dk

 

Conni Døring, Rosenvænget 61, 
6100 Haderslev

tlf. 51511569, www.zoneterapihaderslev.dk



 

Jacqueline Weber-Cuennet, Mølleparken 6, 
6640 Lunderskov

tlf. 0041 799429716,  jwc@stofanet.dk

 

Jacqueline Weber-Cuennet, Mølleparken 6, 
6640 Lunderskov

tlf. 31369646,  jwc@stofanet.dk

 

Yvona Annemone Juhl, 
Fåruphusvej
 7, Ollerup, 7300 Jelling

tlf. 75881908 / 93920181, Yvona@bbsyd.dk, 
www.yvona.dk



 

Jytte Foldberg,
 Fruevej 24, 7900 Nykøbing Mors

tlf. 97723400, foldberg@gmail.com, 
www.klinikfoldberg.dk

 

Aase B. Nielsen, Skolesvinget 7, 
7990 Ørding

tlf. 23739754, aabn@sol.dk

 

Ditte Groes, 
Fredriksgade 79, 8000 Århus C

tlf. 25329036, kontakt@dittegroes.dk, 
www.dittegroes.dk

 

SB akupunktur & Sundhed v/Sys Marie Klitgaard Bøjen, Nørre Alle 64,

8000 Århus C, tlf. 40187215, sys@sbaku.dk

 

Rita B. Møller, 
Harbohøjvej 27, 8653 Them

tlf. 30493130, zm@ritabech.dk, www.ritabech.dk

 

Kathrine Høirup, 
Lupinmarken 93, 
8800 Viborg

tlf. 26291058

 

Karin Lykke Jensen, 
Kærhaven 35, 
9270 Klarup

tlf. 30536863, karin.jensen@klarupnet.dk

 

Helle Wammen Jensen, 
Møllebakken 45, 
9500 Hobro

tlf. 25176464, hellepalle@vip.cybercity.dk

 

Helle Roed, 
Majsmarken 1, 
9500 Hobro

tlf. 40795662, helle@helleroed.dk



 

Roger Wallvik, 
Fjordparken 22, 9550 Mariager

tlf. 20311139, 
rwallvik@tdcadsl.dk

 

Gitte S. Worm, Præstevejen 1, 
9940 Læsø

tlf. 29849015, gitteworm@sol.dk

bottom of page